Tip: Lenen tegen lage rente
Voor een geldlening kunnen consumenten bij veel verschillende banken terecht. De meeste financiële instellingen bieden verschillende leenvormen aan. De rente over deze leningen loopt sterk uiteen. Rood staan, creditcardleningen en minileningen zijn duur. Met een doorlopend krediet of persoonlijke lening zijn geldleners meestal voordeliger uit.
De bank op de hoek biedt ook een doorlopend krediet of persoonlijke lening aan. Dat kan natuurlijk een voordelige rente opleveren, maar de kans bestaat dat andere aanbieders goedkoper zijn. Een vergelijking van alle leningen levert een goed beeld op van de rente die banken berekenen voor een geldlening.
Slimme geldleners gaan ook na of ze de maandlasten wel kunnen dragen. Dan is gemakkelijk om te weten wat de lening maandelijks kost. Zelf een berekening maken is niet noodzakelijk. Bij het vergelijken van de rente wordt ook een inschatting gemaakt van de maandelijkse lasten.
Amsterdam, 30 december 2009
De zogenoemde flitskredieten, kortlopende leningen die vaak via internet of sms worden afgesloten, vallen naar verwachting met ingang van 11 juni 2010 onder het financiële toezicht. Dat blijkt uit een wetsvoorstel dat de ministers Hirsch Ballin van Justitie en De Jager van Financiën donderdag naar de Tweede Kamer hebbe
Meer...
Minister De Jager (Financiën) ziet geen problemen in de werving van leningen onder de naam van drogisterijketen Kruidvat. Net als eertijds voorganger Gerrit Zalm wijst hij erop dat grotere concurrentie tussen de kredietaanbieders een gunstig effect heeft op de prijs. "Wat voor de consument neerkomt op een lagere rente.
Meer...
De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft een boete van 6.000 Euro uitgedeeld aan Decapolis en Mr Credit. De boete is onder meer opgelegd omdat beide bedrijven beleggingspolissen adviseerden zonder daarbij voldoende informatie in te winnen. De adviezen werden gegeven tussen 4 oktober 2007 en 6 februari 2008. Mr Cred
Meer...
Amerikaanse consumenten hebben in januari voor het eerst in een jaar tijd weer meer geld geleend. Het consumentenkrediet steeg 2,4 procent ofwel met 5 miljard dollar in vergelijking met december. De Federal Reserve, het stelsel van Amerikaanse centrale banken, maakte dit vrijdag bekend. Dat consumenten weer meer lenen,
Meer...
Een herbeoordeling van het functioneren van topman Gerrit Zalm van ABN Amro door toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een positieve uitkomst. Dat heeft demissionair minister Jan Kees de Jager (Financiën) maandag in een brief aan de Tweede Kamer geschreven. Hij geeft aan dat de andere toezichthouder, de Auto
Meer...