Nederlander verwacht hoog pensioen
Een ruime meerderheid van de Nederlandse werknemers denkt dat ze na hun pensionering 70% van het laatst verdiende loon aan pensioen zullen ontvangen. Die verwachting is volgens de Autoriteit Financiële Markten (AFM) niet reëel. Nu al vindt eenderde van de mensen die onlangs met pensioen zijn gegaan, het pensioeninkomen tegenvallen. Volgens de AFM worden dat er nog veel meer, nu veel pensioenregelingen de laatste jaren zijn uitgekleed.
Sinds enkele jaren ontvangen werknemers al meer informatie over hun pensioen. Dat is te danken aan de invoering van het Uniform Pensioenoverzicht (UPO). Veel werknemers begrijpen niet wat het voor hun persoonlijke situatie betekent, zo blijkt uit onderzoek van de AFM. Ook is vaak niet duidelijk welke factoren van invloed zijn op de hoogte van het pensioen. Een scheiding, een verblijf in het buitenland, werkloosheid en part-time werken kunnen het pensioeninkomen flink verlagen.
Bijna de helft van de ondervraagden geeft aan pensioen ingewikkeld te vinden. Maar zelf nemen ze ook geen initiatief om de materie te begrijpen. De AFM roept de pensioenfondsen en verzekeraars op om hun cliënten met goede voorlichting beter te informeren over pensioenen. Overigens zijn werknemers voor het pensioeninkomen niet alleen afhankelijk van de werkgever. Zelf kunnen ze ook extra pensioen opbouwen met een lijfrenteverzekering of via banksparen.
Amsterdam, 21 januari 2010
Meer werknemers oriënteren zich weer op een nieuwe baan. Hoe het pensioen bij de nieuwe baas geregeld is, lijkt niet de belangrijkste arbeidsvoorwaarde. Vier op de tien respondenten bekijkt vantevoren de pensioenregeling niet.
Vertrouwensherstel op arbeidsmarkt
Het vertrouwen in de arbeidsmarkt vindt de weg omh
Meer...
Pensioenfondsen met een tekort proberen massaal uit de crisis te komen met ongemeen optimistische of zelfs té optimistische verwachtingen over hun toekomstige beleggingsrendementen. Dat blijkt uit een brief van de toezichthoudende Nederlandsche Bank (DNB) aan de besturen van de ruim 600 pensioenfondsen waaruit de NOS h
Meer...
De Tweede Kamer gaat pas na de verkiezingen van 9 juni 2010 verder praten over de verhoging van de AOW-leeftijd en de aanpassing van de pensioenen. Dat is het resultaat van het overleg van de Kamerleden over het opstellen van de lijst met controversiële onderwerpen. CDA en PvdA wilden wel verder gaan met het verhogen v
Meer...
De werkgevers willen weer met de vakbonden aan tafel gaan om opnieuw over pensioen te praten. Bernard Wientjes, voorzitter van de werkgeversvereniging VNO-NCW, wil een pensioenakkoord afsluiten voor een nieuwe regering aantreedt. Hij stelt voor de maximale bedragen voor pensioensparen niet te wijzigen. In ruil daarvoor
Meer...
Nederlandse pensioenfondsen hebben meer dan 15 miljard euro extra opzij gezet voor de onverwacht snellere stijging van de levensverwachting. Dat blijkt uit een optelsom van aangekondigde maatregelen in kwartaalberichten en op websites van fondsen. „Wij verwachten dat het bedrag kan oplopen tot 22 à 24 miljard euro”, ze
Meer...